Taurus Adventure 630, czyli największy box marki Taurus pod koniec roku 2023 został wyposażony w nowe dynamometryczne mocowania, które pasują do wszystkich rodzajów belek poprzecznych.

Obejmy szczękowe stabilnie i bezpiecznie opasają belki, natomiast wewnątrz kufra na dach znajdują się pokrętła z dynamometrem pozwalającym dokręcać box do belek bagażnika bazowego z obiektywnie mierzoną, zawsze tą samą siłą.

Warto wspomnieć, że mimo skoku jakościowego, cena boxa Taurus Adventure 630 nie uległa zmianie.

Taurus Adventure 630

Pokrętło dynamometryczne, działa w taki sposób, że mocuje szczęki na belkach poprzecznych z określonym momentem. Wewnątrz pokręteł w boxie Adventure znajduje się system mierzący, który reaguje na siłę zaciskania obejm. Kiedy osiągnięty zostanie żądany moment siły, system sygnalizuje to użytkownikowi kliknięciem.

W tym samym czasie system mocujący zapobiega dalszemu dociskaniu szczęk, co pomaga uniknąć uszkodzenia elementów mocujących kufra na belkach.

Pokrętła dynamometryczne są szeroko stosowane w wielu dziedzinach, od mechaniki samochodowej po inżynierię lotniczą, gdzie precyzyjne dokręcanie elementów jest kluczowe dla bezpieczeństwa i wydajności.

Dzięki stałemu monitorowaniu jakości naszej produkcji, ten system mocowania pojawił się również w boxie dachowym Taurus. Dbałość o zadowolenie klientów Taurus i dążenie do innowacji niezmiennie wytycza kierunek rozwoju naszej firmy.