Do bycia aktywnym latem podczas urlopu często przydają się różnego rodzaju akcesoria np. plażowe. Jednak często spakowanie wszystkich potrzebnych bagaży dla paczki znajomych albo całej rodziny jest zadaniem nie do wykonania.

Z pomocą przychodzi box dachowy – wtedy wszystkie przydatne akcesoria lądują w kufrze na dachu samochodu, a bagażnik pojazdu masz wolny na walizki i torby z odzieżą.

Jak wybrać box dachowy do danego samochodu?

Przede wszystkim dopasuj go do swoich potrzeb. Box dachowy zwiększa przestrzeń bagażową samochodu od 300 do ponad 600 litrów. Zazwyczaj kupuje się go raz na lata, biorąc pod uwagę, co trzeba w nim pomieścić.

Box dachowy możesz też wypożyczyć. Sprawdź wypożyczalnię Taurus – u nas wygodnie zarezerwujesz sprzęt online i odbierzesz w jednym z naszych salonów: https://wypozyczalnia.taurus.info.pl

 

podróż z boxem dachowym

Box dachowy Taurus Adventure

Zasady bezpiecznej podróży z boxem na dachu auta.

Samochód z boxem na dachu wymaga odpowiedniego zachowania za kółkiem. Wchodzenie w zakręty, szum wiatru i opór powietrza – na to trzeba się przygotować.

W artykule na naszym blogu podajemy wskazówki, jak prowadzić samochód z boxem na pokładzie: https://www.taurus.info.pl/blog/porady/jak-podrozowac-odpowiedzialnie-z-boxem-dachowym-na-samochodzie

Przed wyruszeniem w podróż sprawdź dokładnie czy bagażnik bazowy (poprzeczki) oraz box są zamontowane zgodnie z instrukcją producenta. Upewnij się, że wszystkie śruby i mocowania są odpowiednio mocno dokręcone oraz że są w dobrym stanie.

Jak szybko można jeździć z boxem na dachu auta.

Prędkość jazdy z boxem na dachu powinna być dopasowana do warunków panujących na drodze i nigdy nie może przekroczyć 130 km/h.

Maksymalna nośność dachu pojazdu.

Nie wolno przekraczać maksymalnej nośności dachu określonej w instrukcji pojazdu, często jest to 50—75 kg. W tej wartości musi zmieścić się waga bagażnika bazowego, pustego boksa oraz całego bagażu, który zabierasz na wyjazd.

Jak rozmieścić bagaż w boxie dachowym?

Najcięższe przedmioty muszą znaleźć się pośrodku boxa – w miejscu, gdzie kufer jest podparty dwiema belkami poprzecznymi. Najprościej przyjąć, że połowa ciężaru spocznie w środku boxa, a przy nosie i ogonie – po 25%. Cały bagaż powinien być spięty pasami transportowymi, aby je zabezpieczyć przed przesuwaniem podczas jazdy.

 

podróż z boxem dachowym

Rozkład masy bagażu wewnątrz boxa dachowego

Wiemy, że wyjazd na wyczekany wypoczynek budzi wiele emocji, ale starajmy się je studzić w podróży. Zostawmy pośpiech za sobą, wszak sama droga do celu też może być przyjemnością #gdziekolwiekjedziesz.