Hak holowniczy staje się coraz popularniejszym dodatkiem do samochodów. Pozwala na holowanie przyczep m.in. kempingowych oraz na przewożenie rowerów na specjalnej platformie.

Transport rowerów z użyciem bagażnika umieszczonego na haku jest najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem podróży z jednośladami na pokładzie auta.

Do czego służy hak holowniczy?

Hak holowniczy służy do holowania przyczep, a także do zamocowania specjalnego bagażnika na rowery. Hak holowniczy to duża, metalowa konstrukcja, która jest zamocowana na stałe w tylnej części samochodu, pod zderzakiem. Dzięki niemu można przewozić większe ładunki niż te, które mieszczą się w samochodzie, np. łodzie, przyczepy kempingowe, tradycyjne przyczepy z ładunkami oraz rowery na platformie.

Haki holownicze

Hak holowniczy wypinany poziomo

Hak holowniczy to niezbędny element wyposażenia samochodu dla osób lubiących turystykę rowerową. Umożliwia wygodne przewożenie bagażników rowerowych, co pozwala na transport kilku rowerów jednocześnie.

Montaż haka holowniczego do użycia z bagażnikiem rowerowym to popularne rozwiązanie wśród osób, które chcą zabrać ze sobą swoje rowery na wakacje lub weekendowy wypad.

Wysokiej jakości hak holowniczy zapewnia łatwe i szybkie przyczepienie bagażnika rowerowego do samochodu, a także dba o stabilność i bezpieczeństwo całego sprzętu podczas jazdy.

Bagażnik rowerowy zamocowany na haku holowniczym nie zajmuje miejsca w samochodzie, co pozwala na swobodne przewożenie innych bagaży i sprzętu turystycznego. Większość platform rowerowych posiada opcję odchylania z zamocowanymi rowerami, co ułatwia dostęp do bagażnika pojazdu.

Haki holownicze

Platforma rowerowa Taurus Alfa Plus – odchylanie z zamocowanymi rowerami

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat montażu haka holowniczego w samochodzie osobowym? Odwiedź bloga Taurus, na którym opublikowaliśmy poradnik “Hak holowniczy – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie i montażu w samochodzie?” omawiający najważniejsze kwestie związane z tym sprzętem m.in.:

  • Do czego przydaje się hak holowniczy?
  • Co to oznacza, że hak samochodowy posiada homologację?
  • Jak zalegalizować hak do holowania w samochodzie?
  • Oraz wskazujemy najlepsze platformy do transportu rowerów.

W ofercie Taurus dostępne są haki holownicze renomowanych producentów, charakteryzujące się wysoką jakością, wytrzymałością i bezpieczeństwem.

Firma oferuje także profesjonalny montaż i fachowe doradztwo przy wyborze odpowiedniego rozwiązania dla konkretnego samochodu.

Jeśli cenisz bezpieczeństwo i chcesz mieć pewność, że hak w Twoim samochodzie zostanie zamontowany profesjonalne odwiedź salon Taurus w Mikołowie – nasi specjaliści doradzą najlepsze rozwiązanie do Twojego auta:

tel. +48 32 226 07 84

email: mikolow@taurus.info.pl

Możesz również zamówić hak holowniczy w sklepie internetowym Taurus. Z pomocą konfiguratora haków wybór stanie się łatwiejszy, gdyż to rozwiązanie prezentuje haki odpowiednie do danego modelu pojazdu.