Bagażnik bazowy to akcesorium samochodowe, które łączy dach auta z boxem dachowym, uchwytem na rowery, narty lub sprzęt do sportów wodnych. Na rynku bagażników dachowych pojawiają się nowe technologie wpływające na znaczne zmniejszenie oporu powietrza działającego na belki w trakcie jazdy. Dzięki temu podróż z dodatkowym bagażem na dachu jest coraz cichsza, co znacząco wpływa na komfort podróży kierowcy i pasażerów w długiej trasie.

Bazowy bagażnik dachowy można zamontować w większości samochodów, gdyż producenci bagażników stale opracowują zestawy dopasowujące (tzw. kity) do danego modelu auta. W ofercie Taurus znajdziesz bagażnik bazowy do samochodu z relingami standardowymi, zintegrowanymi albo do auta, które relingów nie posiada. W takim przypadku bazę montuje się w dedykowanych punktach montażowych w listwach dachowych (tzw. fixpoint) lub z użyciem łap między drzwi a dach samochodu. Z pomocą konfiguratora bagażników bazowych Taurus dowiesz się, jaki bagażnik będzie pasował do Twojego samochodu.

najbardziej aerodynamiczny bagażnik dachowy

Bagażnik dachowy bazowy amerykańskiej marki Yakima.

Bagażnik bazowy Yakima to bestseller w ofercie Taurus.

Według opinii naszych Klientów jest najcichszy. Belki poprzeczne serii produktów ThruBar, FlushBar, RailBar przekrojem przypominają skrzydło samolotu, co wpływa na doskonałą aerodynamikę.

najbardziej aerodynamiczny bagażnik dachowy

Firmie Yakima (która przejęła markę bagażników Whispbar) od lat przyświeca stworzenie najcichszych i najbardziej aerodynamicznych bagażników, które ułatwiają podróżowanie w komfortowy sposób.

Bagażniki bazowe ThruBar, FlushBar i RailBar łączą unikalne właściwości najlepszych technologii opracowanych przez inżynierów Yakima. Zapewniają zredukowanie oporu i szumu wiatru w trakcie jazdy niemalże do zera, trudno znaleźć bagażnik, który byłby tak cichy jak ten.

Technologia SmartFill pozwala na szybką instalację akcesoriów, w oparciu o rowek T, bez cięcia wypełniającej uszczelki gumowej – to nieoceniona zaleta, która przyspiesza i upraszcza montaż. Wymienne końcówki tzw. kity ułatwiają dopasowanie tego systemu bagażnika do danego modelu samochodu np. po zmianie na nowszy.

najbardziej aerodynamiczny bagażnik dachowy

Wybór bagażnika bazowego może wydawać się skomplikowany. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z konfiguratora bagażników Taurus. Nasi doradcy sprzedaży także chętnie służą radą i pomocą w wyborze. Sprawdź także inne, polecane przez nas bagażniki dachowe – bazowe znanych i sprawdzonych producentów: https://www.taurus.info.pl/top-5-najbardziej-aerodynamicznych-bagaznikow-dachowych-bazowych