Jaką przyczepkę rowerową wybrać?

Lubisz jeździć na rowerze i chciałbyś swoją kolarską pasję dzielić z pozostałymi członkami rodziny? Budowanie zdrowych nawyków i zaszczepienie w dzieciach zainteresowania rowerem zachodzi samoistnie poprzez dawanie przykładu.

Wspólna, rodzinna jazda na rowerze daje wiele radości. Warto podkreślić, że przyczepki rowerowe świetnie sprawdzają się również na co dzień, kiedy rankiem trzeba zawieźć pociechę do żłobka albo przedszkola.

Przyczepka rowerowa i minimalny wiek dziecka

Dzięki przyczepkom rowerowym możesz zabrać na wycieczkę lub zawieźć do żłobka nawet małe dziecko, czyli takie, które jeszcze nie chodzi, ani nawet nie siedzi samodzielnie. Musisz jednak pamiętać, by przyczepkę wyposażyć w hamak dla niemowląt lub stabilizator główki. Takie akcesoria amortyzują wstrząsy powstałe w trakcie jazdy po nierównym podłożu i ochraniają niewykształcony jeszcze układ kostny malucha.

Niezależnie, czy jako pasjonat kolarstwa, chcesz dzielić swoje hobby z rodziną, czy może szukasz pomysłu na rekreacyjne weekendowe rowerowanie lub bieganie, często pojawia się pytanie:

Jak dopasować przyczepkę rowerową do swoich potrzeb?

Wybierając dziecięcy wózek do roweru kieruj się przede wszystkim etapem rozwoju Twojego dziecka oraz rodzajem sportu, jaki chcesz uprawiać z maluchem. Warto, by przyczepka posiadała regulowane oparcie. Rekreacyjna jazda z rodzicem to idealna okoliczność do drzemki, więc głowa malucha powinna mieć zapewnioną komfortową pozycję.

Aby maksymalnie ułatwić Ci wybór przyczepki rowerowej lub wózka sportowego dla Twojej rodziny opracowaliśmy porównanie produktów określające najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać tego typu produkt. Sprawdź porównanie przyczepek na blogu Taurus:

https://www.taurus.info.pl/blog/porady/przyczepki-rowerowe-i-wozki-sportowe-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie