Ferie, zimowy urlop lub krótki wypad na stok – istnieje wiele okazji do przewożenia sprzętu narciarskiego samochodem. Decydując się na dedykowany bagażnik narciarski zapewniasz sobie komfort oraz bezpieczeństwo pasażerów w trakcie podróży.

Transport sprzętu do sportów zimowych w uchwycie na zewnątrz pojazdu ma wiele zalet. Opisujemy je w niniejszym artykule.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo – transport nart w specjalnym uchwycie dachowym.

Przewożenie nart i snowboardów poza przestrzenią pasażerską pojazdu ma wiele zalet. Po pierwsze: dbasz o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Po drugie: chronisz tapicerkę auta przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Przewożąc sprzęt narciarski wewnątrz pojazdu narażasz się na duże zagrożenie w przypadku kolizji lub gwałtownego hamowania. W wielu krajach np. Austrii istnieją zaostrzone przepisy dotyczące przewozu sprzętu narciarskiego wewnątrz pojazdu, gdzie przewóz bez odpowiedniego zamocowania grozi mandatem.

  • Zalecamy zatem nie tylko ze względnych prawnych, ale ze względu na bezpieczeństwo odpowiednio zabezpieczyć sprzęt.
  • Narty zamocowane w uchwycie na dachu nie zajmują miejsca wewnątrz. Dzięki temu uzyskasz więcej miejsca na akcesoria: kaski, buty gogle i odzież.
  • Dodatkowo, jeśli samochodem będziesz dojeżdżać codziennie na stok, nie musisz codziennie dokładnie czyścić butów, wiązań i nart ze śniegu i błota.
  • Montaż i demontaż jest bardzo szybki, prosty sposób zapinania sprzętu narciarskiego.
  • Uchronisz samochód przez zarysowaniami i otarciami tapicerki.
  • Uchwyt na narty łatwo przechowasz w szafie, w garażu, piwnicy lub na strychu.

Bagażnik na narty na dach auta – polecane modele.

Uchwyty narciarskie montuje się do dachowego bagażnika bazowego. Najkorzystniejszą relację jakości do ceny oferuje uchwyt Taurus SnowUp 400.

Uchwyt narciarski Taurus SnowUp 300 z boxem dachowym Taurus Strike w zestawie na dachu auta.

Jest wszechstronny i komfortowy w użytkowaniu. Przewiezie na dachu auta narty lub snowboardy, nawet te z wysokimi wiązaniami. Pozwala na transport odpowiednio do 4 par nart zjazdowych, do 3 par carvingowych lub do 2 desek snowboardowych.

Jak umieścić narty lub snowboard w uchwycie dachowym?

Decydując się na uchwyty narciarskie miej świadomość, że podczas transportu sprzęt jest narażony na sól, błoto, wilgoć. Pamiętaj więc o prawidłowym montowaniu nart – tyłem do kierunku jazdy, by opór powietrza był mniejszy a ryzyko rozluźnienia uchwytów mocujących zminimalizowane. Zawsze przed jazdą i na każdym postoju należy sprawdzić, czy w mocowaniu nie ma żadnego luzu.

Warto dodać, że istnieje sporo rodzajów uchwytów, wyższe modele oferują lepszą aerodynamikę i doskonały komfort użytkowania.

Sprawdź bagażnik na narty Taurus Snow Up lub Yakima Fat Cat Evo 4

Uchwyt narciarski Yakima FatCat EVO