Najlepszy bagażnik rowerowy na hak

Jaka jest najlepsza platforma rowerowa? To pytanie zadaje nam wielu Klientów, którzy chcą stabilnie i bezpiecznie przewieźć swój rower na haku holowniczym. W tym poradniku zebraliśmy najczęściej poruszane kwestie, które są ważne przy zakupie tego typu sprzętu.

Platforma rowerowa to najbezpieczniejszy sposób transportu jednośladów i coraz bardziej popularny. Ma wiele pozytywnych cech: dobra aerodynamika, prostota użytkowania i komfort – nie ogranicza przestrzeni bagażowej samochodu.

Najlepszy bagażnik rowerowy na hak
Bagażnik rowerowy na hak Taurus Alfa Variant

Jakie cechy powinien posiadać najlepszy bagażnik rowerowy na hak?

Przed zakupem sprawdź czy wybrana platforma posiada odpowiednie certyfikaty i homologacje. Bardzo często cena jest odzwierciedleniem jakości i komfortu użytkowania. Droższe bagażniki posiadają unikalne rozwiązania, które ułatwiają podróż z rowerami na pokładzie.

Upewnij się czy bagażnik posiada komplet świateł: pozycyjne, stop, kierunkowskazy, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, odblaskowe, przeciwmgłowe tylne i cofania. Sprawdź także, czy wtyczka, którą posiadasz w haku jest kompatybilna z tą z bagażnika (7 albo 13 pinów).

Odchylana platforma rowerowa – na co pozwala ta funkcja?

Odchylanie platformy z zamocowanymi na niej rowerami to obecnie niezbędna cecha tego typu produktu. Kiedy jesteś w długiej trasie i potrzebujesz sięgnąć po coś do torby lub walizki znajdującej się w bagażniku samochodu nie musisz zdejmować rowerów z platformy, wystarczy ją odchylić.

Tę przydatną funkcję posiadają nasze dwie najpopularniejsze platformy z oferty:

Oba produkty reprezentują doskonałą relację ceny do jakości. Przewiozą aż 4 rowery, są wykonane z materiałów wysokiej jakości, a ich konstrukcja jest stabilna. Dodatkowo, Taurus Alfa Variant ma możliwość zdemontowania szyny na 3 rower, co zmniejszy jej wagę. W tym bagażniku rowerowym na hak podstawki na koła są rozsuwane, więc zajmie mniej miejsca podczas przechowywania.

Jakie bagażniki rowerowe na hak będą odpowiednie do transportu rowerów z karbonu, a które przewiozą bezpiecznie relatywnie ciężkie rowery elektryczne?

Sprawdź nasz obszerny poradnik na rowerowy sezon 2022