Montaż bagażnika na dachu samochodu

Kiedy wybierasz bagażnik bazowy zwróć uwagę na jego kompatybilność z samochodem. Dachowy bagażnik bazowy to element, który łączy pojazd z boxem lub uchwytem na rowery, narty lub sprzęt do sportów wodnych.

Niezależnie od tego, co potrzebujesz przewieźć na dachu samochodu, bagażnik bazowy to podstawa. Na rynku bagażników istnieje wiele technologii łączących bezpieczeństwo z estetyką oraz aerodynamiką.

Jak wybrać najlepszy bagażnik na dach samochodu?

Kiedy decydujesz się na kupno bazowego bagażnika na dach, zwróć uwagę czy Twój samochód jest wyposażony w relingi. Jeśli tak, jakiego są typu: standardowe otwarte czy coraz bardziej popularne – zintegrowane (zamknięte)?
W przypadku kiedy Twój pojazd nie posiada relingów, bagażnik dachowy można zamocować w specjalnych punktach montażowych na dachu tzw. fixpointach lub umieścić łapkami między dachem a drzwiami auta.

Dzięki wielu rozwiązaniom stosowanym przez Taurus i innych dostawców bagażników bazowych tego typu, produkt można dopasować do prawie każdego auta, także dostawczego. Pomysłowe rozwiązania pozwolą także użyć konkretnego bagażnika także w innym pojeździe zmieniając jedynie zestaw dopasowujący (tzw. kit). Dotyczy to bagażników Taurus CarryUp oraz Yakima.

Montaż bagażnika na dachu samochodu

Bagażnik bazowy – relingi zintegrowane.

Montaż bagażnika na dachu samochodu

Bagażnik bazowy – relingi standardowe.

Mocowanie bagażnika bazowego na relingi, w fabrycznych punktach montażowych fixpoint czy między dach samochodu a karoserię?

Zajrzyj na naszego bloga i sprawdź czym się różnią poszczególne sposoby montażu i jak odpowiednio dobrać bagażnik bazowy idealny do Twojego samochodu: Montaż bagażnika na dachu samochodu – rodzaje systemów mocowań.

Warto podkreślić, że naszym Klientom udostępniamy stale aktualizowany konfigurator bagażników bazowych www.taurus.info.pl/dopasuj-bagaznik

Samochody, które mają na dachu relingi najłatwiej jest wyposażyć w bagażnik bazowy, czyli belki poprzeczne ze stopami i zestawem dopasowującym. Warto podkreślić, że belki i relingi to nie to samo.

Relingi to element, który jest najczęściej montowany fabrycznie w samochodzie przez producenta. Umieszczone są na dachu wzdłuż pojazdu. Natomiast belki poprzeczne, jak nazwa wskazuje, mocowane są w poprzek, prostopadle do relingów i z wykorzystaniem tzw. stóp. Relingi nigdy nie zastąpią bagażnika bazowego, pełnią rolę estetyczną i ułatwiającą montaż bazy.